

Prijavite se ili ako nemate nalog registrujte se.
Prikaži opcije

Objavljena je lista dobitnika Webby nagrada za 2007. godinu. Među dobitnicima, kako oficijelnih tako i nagrada publike, su BBC (TV i radio), Flickr, Last.fm, YouTube, Save The Internet, Dream It-Do It, Tojota Yaris i Volvo C30, Smithsonian … i naravno mnogi drugi u brojnim kategorijama …
© Bratislav Veličković a.k.a. Veličković :: blog :: Slobodna upotreba sadržaja uz obavezno navođenje izvora

Mac OS X i iSync se jako lepo igraju sa raznim mobilnim uređajima omogućavajući krajnje jednostavnu integraciju računara i telefona. Telefon možete koristiti za pristup internetu, slanje SMS-a (što da se mučite sa tastaturom na telefonu kad su vam računar i prava tastatura pri ruci), sinhronizaciju podataka iz adresara i kalendara i tako dalje. Super je varijanta kada odete negde na klopu ili u šetnju i setite se da nešto morate da uradite. Ukucate to u telefon i kada se vratite samo sinhronizujete sa primarnim kalendarom.
Što je najleše, to sve radi bez ikakvog dodatnog softvera i uz minimalna podešavanja.
Danas sam tek saznao da je konačno i N73 zvanično podržan. Kada sam uzeo Mac N73 nije bio podržan pa sam koristio plugin koji je jedan od korisnika skuckao. Radilo je to sasvim fino - do jednom. Sitna “greška u kompjuteru” i kompletan imenik na telefonu i na računaru su bili obrisani. Naravno, kao i svaki iskusan korisnik računara nisam pravio backup pa se zato zadnjih mesec, dva svima izvinjavam i objašnjavam zašto više nemam njihov broj telefona.
Sad još samo da skontam zašto mi je opcija za slanje SMS-a u Address Booku onemogućena i sve će biti super. Da li brojevi moraju biti u određenom formatu da bi ih Address Book prepoznao ili je nešto drugo po sredi? Koristim standardan format: +381643464***.
PS: Umalo da zaboravim da izjavim dobrodošlicu još jednom switcheru. Nek’ te mašinica služi lepo!



Seljani okupljeni na venčanju u selu u pokrajini Bihar u Indiji, oberučke su prihvatili “zamenu” maldoženje pred sam početak svadbene ceremonije. Neee, niste pogodili, nije reč ni o kakvoj epskoj ljubavi niti o indijskim Romeu i Juliji, objašnjenje je daleko prozaičnije. Naime, mladoženja je na svadbenu ceremoniju, koju u Indiji tradicionalno organizuju mladini roditelji, sa svojtom pristigao već dobrano “pod gasom”. Pripiti mladoženja vređao je goste na ceremoniji sve dok potonjima nije prekipelo te su ga domaći (pro)oterali iz sela. Da bi sačuvao čast obe porodice mladoženjin mlađi, naravno i trezniji, brat je “dragovoljno” uskočio na počasno mesto kraj mlade te je svadba ipak održana. Nesuđeni mladoženja se par dana nakon incidenta uz suze izvinio izražavajući strah da će se o njegovom podvigu raščuti te da mu se više nikada neće pružiti prilika da se oženi.
© Bratislav Veličković a.k.a. Veličković :: blog :: Slobodna upotreba sadržaja uz obavezno navođenje izvora

BMW Klub iz Zrenjanina će u nedelju 20. maja sa početkom u 11 časova organizovati šesti skup ljubitelja i vlasnika BMW-a.
Cilj skupa je da se u Zrenjaninu okupi što više ljubitelja, poštovalaca i vlasnika vozila marke BMW. Očekuje se više od 200 vozila iz cele Srbije kao i gosti iz BMW Kluba Hrvatske i oko 60 BMW motoraša iz Srbije i Slovenije.
Prateći program će obuhvatiti ocenjivanje izgleda izloženih automobila, test spretnosti, paljenje guma, defile kroz grad i zabavu do duboko u noć.


Kao i svakog prvog u mesecu, jedan mali Resume stvari koje su obeležile poslednji mesec na Blogowskom
Blogodak je vaš pogled na domaću blogosferu. Prijavite se i napravite sopstvenu listu blogova koje pratite.