Svi postovi sa bloga: Blue Dragons

novi-sad-small.JPGNa stadionu FK Železničara ovog vikenda odigrala se najzanimljivija utakmica kola između neporaženih Dukes-a i Wild Boars-a. Titulu neporaženog, posle duge i zanimljive utakmice, zadržali su Novosađani.

Rezultat na poluvremenu je pokazivao 14:14. Tačdaun drama nastala je u drugom poluvremenu kada su Kragujevčani poentirali 2 puta za vođstvo, a Duksi ih lagano pratili. Pri rezultatu 28:28 domaćini preuzimaju inicijativu i postavljaju konačan rezultat 35:28 za prvo mesto u grupi Centar i nastavak pobeda u međusobnim duelima ove dve vrhunske ekipe.

Posetioci beogradskog mora ostali su uskraćeni za jedan susret. Kao što je najavljeno utakmica Zmajevi – Vršac nije odigrana usled nedostatka igrača ekipi Vršca. Utakmica će biti registrovana službenim rezultatom 35:0. Nadamo se da se ovo neće dešavati u daljem takmičenju i da će Vršac nastaviti takmičenje.

Drugi susret zmeđu Vukova i Kleka rešen je u safs_knights.jpgkorist Vukova ali tek pri rezultatu od 0:18 za Klek, ulaskom startnih igrača prvog tima Vukova, Williama Blockera i Željka Kostića. Dva tačdauna Blockera i jedan Kostića doneli su pobedu Vukovima od 19:18 nad oslabljenom ekipom Kleka koja je sjajno igrala uprkos umoru koji ih je stigao u drugoj polovini utakmice. Za Klek je izgleda bio presudan ovogodišnji skraćeni spisak igrača, ali ta 23 momka su pokazali šta znaju na Adi i kako se ostavlja srce na terenu protiv ojačanog protivnika.

Tvrda utakmica sa malo poena odigrana je u 2007_hunters_vukovi.jpgVrbasu. Prvi poeni na utakmici mogli su se videti tek u dugom poluvremenu. Neuspešno pretvaranje extra poena dovelo je do toga da na semaforu stoji 12:6 na kraju utakmice, iako je 5 minuta pre kraja Vrbas imao napad sa kojim su mogli da izađu iz ovog meča kao pobednici, ali im je Pančevačka odbrana srušila sve nade.

Ovog vikenda Beograd, Vrbas i Novi Sad bili su domaćini dobrog fudbala u grupi Centar, sve ekipe su vidno napredovale i možda ćemo uskoro na svaku utakmicu u Srbiji gledati kao na derbi, razlika u kvalitetu klubova u Srbiji je sve manja i manja…

vrsac.jpgOvog vikenda odigraće se IV kolo NLS gde se Zmajevi spremaju za novog protivnika.

Ekipa Vršca dolazi u Beograd sa nizom od 3 poraza, ovaj klub koji je prošlu sezonu završio kao treći tim u grupi B ove sezone ima ubedljivo najgori učinak u grupi Centar sa -152 poena.

Rezultat u prošlom kolu koji je ova ekipa ostvarila protiv Vrbas Hunters-a govori o trenutnom lošem stanju u kojem se nalazi ovaj klub, ali ipak Zmajevi nikoga ne potcenjuju i u ovoj utakmici, kao i u svakoj, idu na pobedu.

Ovo će biti drugo odmeravanje snaga ove dve ekipe, ali prvo sa zaštitnom opremom. Prethodnu utakmicu koja je odigrana u Julu 2006. godine dobili su Plavi Zmajevi rezultatom 6:0. Evidentno je da su obe ekipe izuzetno napredovale, Vrašac je ostao bez dosta startera iz prošle sezone. Najveći gubitak bio je odlazak Budimira Golomeića koji se vratio na koledž u Ameriku, kroz koji će pokušati da dođe do NFL-a. Odlazak trenera Dušana Kostića, kao i nekoliko igrača iz Kraljeva, sigurno je ostavilo posledice na ekipu.

 

dukes-wildboars.jpgDerbi kola odigraće se između Kragujevac Wild Boars-a i Novosadskih Vojvoda, obe ekipe do sada ne poražene u trenutnom takmičenju ulaze sa velikom željom za pobedom koja odlučuje trenutnog prvaka grupe Centar. Ova utakmica je posebno zanimljiva jer su oba tima prošlogodišnjici učesnici SELAF takmičenja.

Isto tako zanimljiva utakmica će se odigrati između Pančeva i Vrbasa, ove ekipe imaju jednak broj pobeda i poraza mada je prednost na strani Pančevaca koji su prošlo kolo dobili ekipu Beogradskih Vukova i upisali prvu pobedu ove sezone, dok je Vrbas u dosadašnjem toku takmičenja dobio samo ekipu iz Vršca sa kojom su stari znanci iz prošlogodišnje grupe B SAFS lige sa opremom.

U Zrenjaninu nas očekuje susret između prošlogodišnjih učesnika Play off-a Vitezova i Vukova kada su Vitezovi slavili protiv B tima Vukova i potom dobili Plave Zmajeve u finalu Nacionalnog Šampionata. Vitezovi će pokušati da ponove uspeh od prošle godine, iako oslabljeni odlaskom glavnog trenera Igora Hofmana sigurno će iči na pobedu. Vukovi su prethodno kolo doživeli prvi poraz ove sezone od do sada jedinog ozbiljnijeg protivnika u grupi Centar protiv koga su igrali,Pančevo Panthers-a. Videćemo šta su momci iz Vukova naučili od prošlogodišnjeg iskustva sa Vitezovima ovog vikenda u Zrenjaninu.

 

dragoslav_joksimovic.jpgEkipu Plavih Zmajeva sa tribina će bodriti LB Dragoslav Joksimović za koga je ova sezona završena dvostrukim prelomom ruke na utakmici protiv Kragujevca. Njemu su ugrađene metalne pločice koje će nositi godinu dana nakon čega će uslediti period rehabilitacije. Želimo mu što brži oporavak i povratak na teren.

lapac2.jpgTrojica sudija iz Srbije biće deo ekipe koja će, ove subote, odsuditi četvrtfinalnu utakmicu Eurobowl takmičenja u Beču, gde će se sastati domaći Raiffeisen Vikings i Bergamo Lions.

Ta trojica su Predrag Pavlović, Vladan Lapčević i Goran Lapčević, odnosno trojica domaćih sudija sa EFAF licencom. Oni će, zajedno sa još trojicom austrijanaca i jednim Englezom suditi premijernu utakmicu četvorostrukom prvaku, tj. osvajaču poslednje četiri evropske titule, Vienna Vikingsima.

Ovo je Vikingsima prva utakmica zbog nešto izmenjenog sistema takmičenja za ovu sezonu. Usled njihove dominacije poslednjih godina — ne samo da su osvajali titule, nego su poslednje finale dobili sa 70-19 protiv Magdenburg Mercenariesa, a pretprošlo sa 41-9 protiv pariske ekipe Flash de la Courneuve — krajem prošle godine Eurobowl je izmenjen tako da polufinalisti svojim zemljama u narednoj sezoni obezbede četvrtfinalnu utakmicu na domaćem terenu.

epc_lapcevici_pavlovic.jpgOsim negativne okolnosti da trojica sudija, koja su među najkvalitetnijim u našoj zemlji, neće biti u mogućnosti da sude nijednu subotnju utakmicu, ovo je veliko priznanje i za domaći fudbal i za Udruženje sudija. Ova trojka je takođe učestvovala na prošlogodišnjem Evropskom prvenstvu grupe C, mada su tu morali da budu kao sudije iz Srbije, jedne od zemalja učesnica tog prvenstva, a u ovom slučaju se može reći da su poziv zaslužili kvalitetnim suđenjem.

U samoj utakmici, Vikingsi će pokušati da pređu prvi stepenik na putu ka šestom uzastopnom finalu i petoj uzastopnoj tituli. U dosadašnjoj istoriji Eurobowla, timovi su u ciklusima dominirali takmičenjem, ali su Vikingsi prvi koji je došao do četiri uzastopne titule. Oni su zamenili upravo Bergamo Lionse kao dominantan evropski tim; ovaj italijanski tim je od 2000. do 2002. osvojio tri trofeja. Lionsi ove godine takođe proslavljaju 25 godina od osnivanja, pa imaju i motiv više da se vrate u vrh gde su donedavno bili.

preuzeto sa safsrbija.com

nls.gifnls.gifnls.gif

Posle poraza od ekipe Knights-a u prvom kolu NLS,u trećoj utakmici ekipa Zmajeva izgubila je od Wild Boarsa rezultatom 20-12. 

Pored poništenih TD-ova i kišovitog vremena, ekipa Wild Boarsa je nanela drugi poraz ove sezone Zmajevima, a sebi upisala treću pobedu i prvo mesto u grupi Centar posle prošlogodišnje sezone bez ijedne pobede Kragujevčani su krenuli putem stare slave. 

Prva četvrtina je prošla bez postignutih poena, dok je u drugoj prve poene postigao Kragujevac. Trčanjem Aleksandra Ristića za 18 yardi Boarsi su postigli prvi TD, a zatim su Zmajevi izjednačili na 6-6 trčanjem Ivana Stanojevića za 1 yard koji je usledio posle dugačkog pasa na WR Srđana Hadžimurtezića.
Posle neuspešnog izvođenja extra poena od strane obe ekipe Kragujevac poentira pasom na WR Nikolu Tomića koji je loptu uneo u end zonu Zmajeva i to je bio rezultat sa kojim su ekipe otišle na poluvreme.

Za ekipu iz Beograda poene u drugom poluvremenu je postigao Miloš Grujičić takođe trčanjem, za koje se ispostavillo da su bili poslednji na ovoj utakmici za Zmajeve.
Usledili su novi napadi Kragujevčana koji su završeni u njihovu korist i pobedu od 20-12 treću po redu za nekadašnje šampione Srbije.

Spornih momenata je bilo kao i u svakoj utakmici do sada ali je prijateljstvo između ova dva kluba bilo na prvom mestu tako da su izbegnuti mogući incidenti zbog sumnjivih sudijskih odluka kojima su oštećena oba tima na ovoj utakmici.

Zmajevi iako oslabljeni ušli su u ovu utakmicu svim srcem što je dovelo i do teške povrede LB Dragoslava Joksimovića koji je zadobio dvostruki prelom ruke. Prve prognoze su da će biti van terena godinu dana koliko će trajati period oporavka posle operacije. Želimo mu brz oporavak.

Blue Dragons B vs Wild Boars BTreća utakmica Plavih Zmajeva biće odigrana protiv prijateljskog kluba iz Kragujevca. Nakon 2 pripremna treninga sa Veprovima pre početka sezone ovo će biti treće viđenje ove dve ekipe ove godine.

Posle dva odigrana kola učinak Zmajeva je polovičan sa jednim porazom od Vitezova u prvom kolu, i jednom pobedom protiv Huntersa pre dve nedelje na Adi. Sa druge strane, Veprovi su počeli veoma uspešno i upisali dve pobede na početku takmičenja protiv Panthersa i Vitezova u prva dva kola. Ove dve vezane pobede došle su nakon 7 uzastopnih poraza prošle sezone.

Čini se da su Zmajevi napredovali u odnosu na početak sezone, a potvrdu tome tražićemo u ovoj utakmici.

Pored utakmica u Vršcu gde domaća ekipa očekuje Vrbas, Pančevu gde gostuju Vukovi, Zrenjaninu koji dočekuje Novi Sad, naizgled duel između Veprova i Zmajeva biće derbi kola.

Wild Boars“Utakmica malo u nezgodnoj situaciji zbog praznika i promene trenera, nismo mogli da se pripremimo kao pred svako kolo. Pobedu će morati da donese više individualni nivo igrača nego taktički upravo zbog te promene. Idemo da pobedimo, daleko da idemo da izgubimo. Kragujevčani su pokazali da su kvalitetna ekipa, ali mislim da imamo rešenje za sva njihova oružja. Naše pravo lice očekujemo da će se pokazati tek nakon ove utakmice.”, izjavio je Mirko Ćirić

Utakmica se igra u Kragujevcu na terenu FK Sušica sa početkom od 13h u nedelju 4.5.2008. godine.

nls.gifZavršeno je drugo regularno kolo NLS 2008 u američkom fudbalu u kom su Zmajevi zabeležili prvu pobedu nakon poraza u Zrenjaninu.

Druga utakmica Zmajeva odigrana je na Adi Ciganliji pred oko 500 gledalaca koji su imali prilike da vide čak 46 poena. Konačan rezulat iznosio je 40:6 za domaću ekipu.

Ipak, utakmica za Zmajeve nije dobro počela. U prvom drajvu Vrbasa koji su prvi krenuli, imali su 2 kazne od 15 jardi, što je uz dobro trčanje Vrbašana rezultiralo sa 4 pokušaja na 2 jarde za Vrbas. Prva tri pokušaja su bila neuspešna a zatim i FG, koji nije bio blokiran, ali je kiker požuren tako da je holder pokušao da unese loptu, ali nije uspeo.

Zmajevi napravili nikakav pomak u prva dva drajva, a Vrbas je opet dobio šansu na 2 jarde od naše end zone. Opet 3 pokušaja i out, i još jedan neuspešan FG, sa sličnim krajem.

Sledeći drajv Zmajeva počeo je na 40+ jardi. Nekoliko dobrih akcija rezultiralo je trčanjem Alena Moskusa ( QB#11) za 1 jardu, uz uspešno pretvaranje Aleksandra Radovanovića ( K#9).

Naredna dva drajva Zmajeva donela su tačdaune, prvo trčanjem Nemanje Stanića ( RB/CB#31) za 2 jarde, a zatim i hvatanjem od 10 jardi Nenada Ivanovića ( FB/LB #42) na pas Moskusa. Drugi EP Radovanovića bio je uspešan, dok je treći EP izblokiran.

Sa rezultatom 20:0 se i otišlo na poluvreme.

Drugi deo igre počeo je furiozno za Zmajeve, prvo još jednim sjajnim vraćanjem Nemanje Stanića koji je doneo loptu na protivničkih 38 jardi. Druga akcija nakon toga rezultirala je još jednim tačdaun trčanjem Alena Moskusa, dok je uspešan EP ovaj put izveo Dragan Nakić ( K#1).

Drajv broj 2 u drugom poluvremenu za Zmajeve nije se završio kako je očekivano, nakon presečene lopte.

Miloš Grujičić ( RB#30) postigao je svoje prve poene na utakmici nakon trčanja od 2 jarde za vođstvo domaćina 34:0. Nažalost nakon izblokiranog EP rezultat je ostao isti kao i posle tačdauna.

Vrbas je postigao svoje prve poene za 34:6 u tom trenutku. Loptu je dobio risiver gostiju Vojić Srđan koji je potpuno sam osvojo još 10 jardi za tačdaun. Ovu preciznu loptu je uputio Branko Radošević kvoterbek Vrbasa.

Konačan rezultat postavlja Mirko Ćirić ( LB/TE #44) za TD hvatanje od 52 jarde koju je uputio Alan Moskus. Nakon poslednjeg zvižduka rezultat je iznosio 40:6 za Plave Zmajeve.

Treba napomenuti da za Zmajeve zbog povrede nisu nastupali reprezentativci Jovan Golušin i Ivan Mijailović.

Poene za Zmajeve postigli su:

Alan Moskus #11 - 2 TD trčanjem, 2 TD pasom
Nenad Ivanović #42 - 1 TD hvatanjem
Mirko Ćirić #44 - 1 TD hvatanjem
Miloš Grujičić #30 - 1 TD trčanjem
Nemanja Stanić #31 - 1 TD trčanjem

Zmajevi sledeće nedelje gostuju u Kragujevcu domaćim Wild Boarsima, dok Vrbas Huntersi takođe gostuju Vršcu.

SAFS grbOstali rezultati su:
Novi Sad Dukes - Pančevo Panthers 22:8
Kragujevac Wild Boars - Klek Knights 20:13
Beograd Vukovi - Vršac 63:6

lapac.jpgpreuzeto sa safsrbija.com

Na još jednoj vanrednoj Skupštini Saveza, trećoj po redu i drugoj vanrednoj, Vladan Lapčević je izabran za novog predsednika Saveza američkog fudbala Srbije, samo mesec dana nakon što je na tu poziciju izabran Ramazi Inaišvili.

Skupština je održana 15. aprila u Beogradu.

Dosadašnji generalni sekretar Udruženja sudija i jedan od naših najcenjenijih sudija, izabran je na mesto predsednika Saveza kao osoba koja donosi mogućnost televizijskih prenosa Nacionalne lige Srbije, što će i biti prioritet novog rukovodstva Saveza.

Iako svi detalji oko prenosa nisu poznati, ono što se zna je da ne bi počeli pre sredine maja i da bi se realizovalo šest do sedam prenosa najzanimljivijih utakmica lige.

 

Takođe je izabran nov Upravni Odbor, kao i nov Nadzorni Odbor Saveza.

UO će činiti:
Vladan Lapčević ( SAFS Predsednik)
Čeda Vukoje ( Klek Knights)
Radoje Simonović ( Kragujevac Wild Boars)
Marko Nikolić ( Čačak Angel Warriors)
Saša Radović ( Beograd Blue Dragons)
Bojan Milić ( Pančevo Panthers)
Goran Nišavić ( Beograd Vukovi)

NO će činiti:
Simo Koprivica ( Vrbas Hunters)
Marko Lepović ( Šabac Sharks)
Predrag Rajčić ( Požarevac Outlaws)

Čini se da je do sada ovo najjači sastav UO koji je SAFS imao.

Posle pomalo neočekivanog poraza, u Zrenjaninu od domaćih Vitezova, ove nedelje na megdan Zmajevima dolazi ekipa Huntersa iz Vrbasa.

Prošlog kola Zmajevi su odigrali najzanimljiviju utakmicu prvog kola gde su izgubili 32:28 od starih rivala iz Kleka. Sa druge strane, Vrbas Huntersi žele da dokažu da je slučajnost rezultat od pre dve nedelje i da svakako mogu bolje. Priliku za poravni Huntersi će potražiti protiv jednog od kandidata za titulu ove godine.

Biće ovo prvi duel ove dve ekipe pod opremom, budući da su Zmajevi svoju poslednju utakmicu bez opreme odigrali upravo protiv Vrbasa.  Rezultat je tada glasio 14-6 za domaće Hunterse.

Za Zmajeve će u ovom kolu nastupiti još jedan stranac - Nick Comly koji je bio All-Canadian igrač. Njegova pomoć će mnogo značiti domaćinima, koji su naporno radili prošle nedelje kako bi ispravili sve propuste u prvom kolu.

Utakmica će početi u 13.30h u nedelju 20.4.2008. na terenu sa veštačkom travom na Adi Ciganliji. 

Inđija - Mladenovac 28:14 (6:0, 8:0, 14:0, 0:14)
Požarevac - Obrenovac 54:0 (20:0, 21:0, 7:0, 6:0)
Novi Kneževac - Šabac 0:40 (0:6, 0:14, 0:13, 0:7)
Jagodina - Kraljevo 19:74 (6:6, 0:14, 7:34,  6:20)
Čačak - Niš 24:19 (8:0, 6:0, 0:7, 10:12)

preuzeto sa safsrbija.com

 Jagodina Strawberry Celts - Kraljevo Royal Crowns

Kraljevo Royal Crownsi došli su do pobede u Jagodini protiv Celtsa i to ubedljivim rezultatom od 74-19,  ali je utakmica ipak ostala upamćena po teškoj povredi running backa Kraljeva, Viktora Todorovića, koji je doživeo otvoreni prelom potkolenice noge.

viktorloptajagodinapobeda.jpgTodoroviće se povredio nakon što je oboren pri pokušaju trčanja i nakon što je još nekoliko igrača naletelo na njega dok mu je noga bila fiksirana na zemlji. Odmah po povredi, hitno je prebačen u Kraljevo gde je operisan.

Za njega je ova sezona svakako gotova, a pitanje je da li će kao amaterski sportista imati želju da se vraća na teren nakon dugog oporavka koji mu sledi.

Kraljevo je u pobedi došlo do pobede sa najvećim brojem poena u dvogodišnjoj istoriji takmičenja sa opremom, mada ne i do najubedljivije razlike, što je usph koji i dalje pripada Vrbasu iz prošlogodišnjeg meča sa Obrenovcem. Razlog za to je pomalo neobičnih čak 19 postignutih poena Jagodine kada se uzme u obzir koliko su poena primili.

Početak utakmice nije nagoveštavao ovakav potop domaćih, iako se očekivala laka pobeda Kraljeva. Rezultat posle prve četvrtine bio je 6-6, a na poluvremenu 20-6 za Kraljevo. U drugom poluvremenu već nije bilo dileme — igrač Kraljeva Mirko Vučetić postigao je četiri touchdowna — pa je Kraljevo zaselo na vrh posle dva odigrana kola grupe Jug sa dve pobede i debelo preko 100 postignutih poena.

Čačak Angel Warriors - Niš Imperatori 

Čudesnom završnicom i samo jednim potezom, Čačak Angel Warriorsi uspeli su da izbegnu drugi uzastopni poraz, vrate se iz minusa i praktično pobede Imperatore iz Niša, ali i vrate se u konkurenciju za jedno od prva dva mesta u grupi. Domaći su na 30 sekundi do kraja uspeli da se spasu poraza, pasom od 50 jardi Tima Sharpa do Miloša Jevremovića i dođi do pobede od 24-19. Završnica je mogla biti još uzbudljivija, ali su u uzvratnom napadu, za to preostalo vreme, Imperatori došli do linije od tri jarda, gde su zaustavljeni.

Sharp se našao na poziciji quarterbacka za Čačane, jer su igrali bez sve trojice igrača na toj poziciji. I pored toga, prvo poluvreme su završili sa vođstvom od 14-0, pasovima Sharpa do Saše Radivojevića i Jevremovića.

U drugom poluvremenu, viđena je potpuno drugačija slika, jer je gostujuća ekipa pokazala mnogo bolju igru i za kratko vreme stigla do 14-13, trčanjem Mirze Paravlića i hvatanjem Nikole Staševića, posle kojeg nisu uspeli da postignu ekstra poen. Na kraju nije bilo ni toliko bitno, jer su Nišlije postigle postigle još jedan touchdown, ponovnim ulaskom u end zonu Paravlića, ali ni tada nisu postigli ekstra poen, odnosno dva poena koliko su pokušali, već su i Čačani postigli dva poena presekavši pas i odnevši loptu u protivničku end zonu.

Dok su Imperatori pokušavali da okončaju sve nade protivniku, Angel Warriorsi su prešli od svojih 10 jardi, pretvarajući i četvrte pokušaje, do polovine terena, da bi šokirali goste, koji su verovatn već videli start od 2-0 i trku u dvoje sa Kraljevom za prvo mesto u grupi.

Požarevac Outlaws - Obrenovac Skythunders 

Iako je protivnik bio očekivano slab, Požarevac Outlawsi dali su svima do znanja da su ove godine prvi favorit za šesto plejof mesto, koje dobijaju timovi grupa Sever i Jug, pobedivši Obrenovac Sky Thunderse sa 54-0. Slično velik poraz pretrpeli su i Novi Kneževac Grofovi, 40-0 na svom terenu protiv Šapca.

Sharksi su u Novom Kneževcu do pobede došli vrlo temeljnom igrom; poveli su 20-0 do poluvremenam, dodali još 13 u trećoj četvrtini i onda još sedam da zaokruže broj poena na 20 u svakom poluvremenu. Po dva touchdowna trčanjem postigli su running back Dejan Ilić i quarterback Aleksandar Pavlović, dok su po jedan ubeležili hvatač Mario Perenčević i RB Nikola Suvajdžić.

Na požarevačkom Hipodromu, sve je bilo jasno posle prve četvrtine, koju je Požarevac dobio 20-0. Do poluvremena rezultat je već bio 41-0, a drugo poluvreme Outlawsi su samo odradili sa 13 novih poena i priveli utakmicu kraju.

Osam touchdowna Požarevljana postiglo je osam različitih igrača, od running backa do linebackera, trčanjem, hvatanjem i čak i vraćanjem punta.

Inđija Indians - Mladenovac Forestlanders
preuzeto sa indians.org.yu

Pred oko četiristo gledalaca i odličnim uslovima za igru Indiansi su zabeležili i drugu pobedu u svom debitantskom nastupu u NLS. Ofanzivna linija Indiansa i ovaj put je odlično odradila posao i omogućila sjajnom osamnaestogodišnjem Ivanu Prskalu da sa tri postignuta touchdowna donese prevagu na stranu Inđije, u međudivizijskom duelu sa Mladenovcem. Za Indianse je na ovom meču zaigrao i bivši kvoterbek Novi Sad Dukesa i mitrovačkih Legionara, Mihalj Koroknai, koji je i postigao jedan TD trčanjem od dva jarda.

“Na prvi pogled teška utakmica rezultatski gledano, ali moja ekipa je do kraja treće četvrtine imala rezultat na semaforu 28-0, tako da je u poslednjoj deonici doslo do opuštanja u našim redovima. Mislim da je OL opet odlično odradila svoj posao, a o Ivanu Prskalu ne treba suviše trošiti reči, jer njegovo vreme tek dolazi, a igrači koji su do ovog duela bili povređeni pokazali su da u ostatku sezone mogu računati na njih. Jedino mi je žao što par igrača koji zaslužuju minutažu u prvenstvenim utakmicama noisu mogli igrati jer smo nažalost limitirani sa brojem kompleta opreme i to je jedno od pitanja koje moramo rešavati u najskorije vreme jer Inđija ima 35 igrača koji mogu izdržati napore i zahteve prvenstvenih utakimca NLS”, izjavio je posle utakmice glavni trener Inđije Goran Stojanović.

Inđija Indians : Mladenovac Forestlanders - 28 : 14 (6:0, 8:0, 14:0, 0:14)

Kretanje rezultata:

6:0 Ivan Prskalo trčanje 4 jarde 8:0 sejfti posle panta Mladenovca 14:0 Prskalo trčanjem 20 jardi, Vladimir Dimitrijević PAT, 28:0 Mihalj Korokani trčanje 2 jadra, Dimitrijević PAT 28:6 Miodrag Jovanović trčanjem 7 jardi 28:14 Andreja Jeftić hvatanje 17 jardi, pretvaranje za dva poena.

Nacionalna Liga Srbije se zahuktava, posle izuzezno zanimljivog prvog kola sa nekoliko iznenađenja i devet utakmica sjajnog fudbala, na redu dolazi drugo kolo grupa Sever i Jug.

cacakvspo.jpgPo mnogima znatno jača grupa Jug, imala je svog predstavnika već u prvom kolu koji je pokazao da ni Sever ne treba potcenjivati. Čačak je poražen na gostovanju u Požarevcu u prvoj međusobnoj utakmici ove dve grupe. Da ponovimo, svaka ekipa iz Severa i Juga će odigrati po jednu utakmicu sa susednom grupom. Ekipe su rangirane u odnosu na prošlu sezonu te se po tome vodilo ko će skim igrati.

Ovonedeljnu utakmica između grupa Sever i Jug odigraće Inđija Indians i Mladenovac Forestlanders. Utakmica se igra u Inđiji na terenu OŠ Jovan Petrović u nedelju, a kikof je zakazan za 15h. Po izjavi Gorana Stojanovića HC Inđije koju je dao za oficijalni sajt Indiansa ekipa ne sme da se opusti zbog, naizgled, lakog protivnika.

Mladenovac Forestlanders“Iako na prvi pogled u goste nam dolazi ekipa koja ima relativno slabiji tim, mislim da će i ova utakmica biti neizvesna jer. ekipa Mladenovca u svojoj grupi nema neke prevelike šanse da ostvari zapažen rezultat i mislim da će svoju šansu za popravljane skora tražiti u našoj grupi, i to protiv Inđije. Ne volim da ističem probleme u igračkom kadru jer je to uvek traženje izgovora a ja to ne želim i nisam takav tip trenera, ali me veoma raduje to što se u tim vraćaju dva igrača koji su bili povredjeni na utakmici protiv Vrbasa i od kojih dosta očekujem u ligi.”, izjavio je Stojanović, jedan od začetnika ovog sporta kod nas.

Sigurno je da se Mladenovac neće tako lako prepustiti porazu. Oni su se dobro nosili sa Kraljevom u prošlom kolu sve do poluvremena. Čak i tada su gubili samo 2 TD razlike, ipak zbog malog deptha, umor je stigao Forestlanderse te je utakmica rešena već u trećoj četvrtini. Međutim, Mladenovac najavljuje povratak nekoliko startera, a ekipi su se i priključila 3 igrača B tima Plavih Zmajeva koji će, nadamo se, pojačati južne prijatelje.

Pored utakmice u Inđiji, najneizvesnije i najzanimljivije će biti u subotu u Čačku. Na otvaranju drugog kola na stadionu FK Bip susrešće se prošlogodišnji finalisti SAFS lige bez opreme, domaći Čačak i gostujući Niš. Derbi ovog kola počeće u 13h, a biće to prava poslastica za ljubitelje fudbala.

Obe ekipe željno očekuju duel, Čačak traži svoju priliku da opravda ulogu favorita grupe Jug, ali i da se iskupi od poraza u prošlom kolu, kada ih je nadigrala ekipa Požarevca. Nišlije, sa druge strane, teže da nastave sa pobedama, budući da su u poslednjoj utakmici dobili Jagodince. Imperatori će pokušati, u svom prvom gostovanju u utakmicama sa opremom, da se revanširaju domaćinima za čak 3 poraza prošle sezone.

nls.gifJagodina će posle, već pomenutog poraza u Nišu, dočekati razigrane Kraljevčane posle njihove ubedljive pobede nad Mladenovcem. Favorit je naravno gostujuća ekipa koja ima veliku pomoć dvojice američkih trenera Džoša Hepnera i Toma Satazana. Utakmica se igra u nedelju na stadionu “Put” u Jagodini, a prvi sudijski zvižduk će se oglasiti u 12h.

Na stadionu FK Obilić u Novom Kneževcu domaća ekipa će dočekati šabačke Ajkule sa početkom od 15h u nedelju. Šabac će, posle poraza od Inđije, pokušati da nadoknadi propušteno. Na putu ka pobedi pomoćiće im i i nekoliko prvotimaca koju propustili utakmicu u prošlom kolu.
Posle poraza koji je ekipi Novog Kneževca upisan za zelenim stolom pre dve nedelje, tim sigurno želi da pokaže da 6:0 koji su napravili protiv Obrenovca nisu bili slučajni. Zbog toga ekipa vredno trenira za nedeljni duel, a za sajt Grofova svoju izjavu je dao i Dragan Mihajlović njihov trener:

SAFS grb“Pre svega želim da naglasim da sam zadovoljan igrom tima u predhodnoj takmičarskoj utakmici. Defanzivna linija odreagovala je pozitivno, dok igra u napadu mora da se koriguje s obzirom da je naredni protivnik, ekipa Šapca, dosta kvalitetniji rival od predhodnog. Do početka nedeljne utakmice kroz trenažni proces očekujem da izvršimo korekcije nekih elemenata igre kroz linije tima, i na taj način dignemo timski kvalitet na zadovoljavajući nivo. Čitava ova takmičarska sezona poslužiće nam da se u kontinuitetu usavršimo u tehničko-taktičkim detaljima kako bi ovi mladi momci spremnije dočekali sve izazove koji nas u perspektivi očekuju.”

Poslednja utakmica igra se u Požarevcu gde domaći Outlawsi dočekuju Obrenovac Skythunderse, najneprijatnije iznenađenje prošle, a bogami i ove sezone. Iako sa novim trenerom, Draganom Djakivom, ekipa ne uspeva da stane na noge. Oni će svoju šansu potražiti protiv favorita grupe Sever, ali i znatno jačih Outlawsa nego prošle sezone. Na Hipodromu u Požarevcu u nedelju sa početkom u 15h Obrenovac će morati mnogo da se potrudi kako bi iznenadio domaćina u najizvesnijoj utakmici drugog kola.

blogodak blog

Blogodak?

Blogodak je vaš pogled na domaću blogosferu. Prijavite se i napravite sopstvenu listu blogova koje pratite.

O projektu

Podrška

MyCity.co.yu

DevProTalk